MTL
Aspire Nautilus X Coils (Pack Of 5) 1.5Ohm
£12.99| Manufacturer | Aspire |
|---|---|
| Hardware Brand | Nautilus X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Coil Resistance | 1.5ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Pack Size | 5 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Aspire Nautilus X Coils (Pack Of 5) 1.8Ohm
£12.99| Manufacturer | Aspire |
|---|---|
| Hardware Brand | Nautilus X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Coil Resistance | 1.8ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Pack Size | 5 Pack |
| Hardware Type | Coils |
BP Mods Razor Boro Mod Black
£69.99| Manufacturer | BP Mods |
|---|---|
| Hardware Brand | BP Mods Razor Boro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| Battery Size | Single 18650 |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 80W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Black |
| Charging Type | External |
| Battery Type | External |
BP Mods Razor Boro Mod Green
£69.99| Manufacturer | BP Mods |
|---|---|
| Hardware Brand | BP Mods Razor Boro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| Battery Size | Single 18650 |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 80W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Green |
| Charging Type | External |
| Battery Type | External |
BP Mods Razor Boro Mod Orange
£69.99| Manufacturer | BP Mods |
|---|---|
| Hardware Brand | BP Mods Razor Boro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| Battery Size | Single 18650 |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 80W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Orange |
| Charging Type | External |
| Battery Type | External |
BP Mods Razor Boro Mod Purple
£69.99| Manufacturer | BP Mods |
|---|---|
| Hardware Brand | BP Mods Razor Boro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| Battery Size | Single 18650 |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 80W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Purple |
| Charging Type | External |
| Battery Type | External |
BP Mods Razor Boro Mod Silver
£69.99| Manufacturer | BP Mods |
|---|---|
| Hardware Brand | BP Mods Razor Boro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| Battery Size | Single 18650 |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 80W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Silver |
| Charging Type | External |
| Battery Type | External |
BP Mods TMD Boro Lite Tank Black
£27.99| Manufacturer | BP Mods |
|---|---|
| Hardware Brand | BP Mods TMD |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Side Filling |
| Colour | Black |
BP Mods TMD Boro Lite Tank Gunmetal
£27.99| Manufacturer | BP Mods |
|---|---|
| Hardware Brand | BP Mods TMD |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Side Filling |
| Colour | Gunmetal |
BP Mods TMD Boro Lite Tank Stainless Steel
£27.99| Manufacturer | BP Mods |
|---|---|
| Hardware Brand | BP Mods TMD |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Side Filling |
| Colour | Stainless Steel |