MTL
Geekvape Aegis G Coil (Pack Of 5) 0.6ohm
£12.99| Dimensions | 2 × 5 × 9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis G |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Pack Size | 5 Pack |
| Height | 9 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Coils |
Geekvape Wenax Q Replacement Pods (Pack Of 3) 0.6Ohm
£8.99| Dimensions | 2 × 5 × 10 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Wenax Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Height | 10 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Coils |
Lost Vape Thelema Mini Kit Cappuccino
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Cappuccino |
Lost Vape Thelema Mini Kit Carbon Fiber
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Carbon Fiber |
Lost Vape Thelema Mini Kit Mystic Red
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Mystic Red |
Lost Vape Thelema Mini Kit Pink Survivor
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Pink Survivor |
Lost Vape Thelema Mini Kit Selva Silver
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Selva Silver |
Nexo Fuze Replacement Pods (Pack Of 4) 0.6Ohm
£9.99| Manufacturer | Nexo |
|---|---|
| Hardware Brand | Nexo Fuze |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leakproof |
| Hardware Type | Coils |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
OXVA Nexlim Replacement Pods (Pack Of 3) 0.6Ohm
£8.99| Manufacturer | OXVA |
|---|---|
| Hardware Brand | OXVA Nexlim |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Hardware Type | Coils |
OXVA VPrime 2ml Replacement Pods (Pack Of 2) 0.6Ohm
£8.99| Manufacturer | OXVA |
|---|---|
| Hardware Brand | OXVA VPrime |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Pack Size | 2 Pack |
| Hardware Type | Coils |
OXVA Xlim Ez 3ml Replacement Pods (Pack Of 3) 0.6Ohm
£8.99| Manufacturer | OXVA |
|---|---|
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.6ohm |