0.05
Aspire Nautilus 3 4ml Glass
£5.99| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.7 cm |
| Manufacturer | Aspire |
| Hardware Brand | Nautilus 3 |
| Pack Size | Single |
| Height | 3.7 |
| Weight | 0.05 |
| Diameter | 2.4 |
| Hardware Type | Glass |
Dovpo Ayce Mini Pod Kit Nacre Purple Red
Original price was: £16.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 10.5 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 25W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 10.5 |
| Weight | 0.05 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Nacre Purple Red |
Horizontech Falcon Legend Tank Black
£24.99| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 cm |
| Manufacturer | Horizontech |
| Hardware Brand | Falcon Legend |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.16ohm, 0.2ohm, 0.38ohm |
| Height | 5.5 |
| Weight | 0.05 |
| Diameter | 2.7 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Black |
Horizontech Falcon Legend Tank Blue
£24.99| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 cm |
| Manufacturer | Horizontech |
| Hardware Brand | Falcon Legend |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.16ohm, 0.2ohm, 0.38ohm |
| Height | 5.5 |
| Weight | 0.05 |
| Diameter | 2.7 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Blue |
Horizontech Falcon Legend Tank Gunmetal
£24.99| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 cm |
| Manufacturer | Horizontech |
| Hardware Brand | Falcon Legend |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.16ohm, 0.2ohm, 0.38ohm |
| Height | 5.5 |
| Weight | 0.05 |
| Diameter | 2.7 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Gunmetal |
Horizontech Falcon Legend Tank Rainbow
£24.99| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 cm |
| Manufacturer | Horizontech |
| Hardware Brand | Falcon Legend |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.16ohm, 0.2ohm, 0.38ohm |
| Height | 5.5 |
| Weight | 0.05 |
| Diameter | 2.7 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Rainbow |
Horizontech Falcon Legend Tank Stainless Steel
£24.99| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 cm |
| Manufacturer | Horizontech |
| Hardware Brand | Falcon Legend |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.16ohm, 0.2ohm, 0.38ohm |
| Height | 5.5 |
| Weight | 0.05 |
| Diameter | 2.7 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Stainless Steel |