0.297
Vaporesso Armour Max Kit Camo Brown
£54.99| Weight | 0.297 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 5.7 × 15 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Armour Max |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650, Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm, 0.4ohm |
| Height | 15 |
| Weight | 0.297 |
| length | 3.4 |
| Width | 5.7 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Camo Brown |