3.1
Voopoo Drag X2 Vape Kit Glow Pink
£29.99| Weight | 0.148 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.7 × 3.1 × 12 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Voopoo Drag X2 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | PNP X compatible coils |
| Battery Type | External |
| Charging Type | External, USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.30ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.148 |
| length | 2.7 |
| Width | 3.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Glow Pink |