3.3
Vaporesso Target 200 Kit iTank 2 Edition Shadow Black
£59.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Target 200 Kit iTank 2 Edition |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Adjustable Airflow, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | External, USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.20ohm, 0.4ohm |
| Height | 14.78 |
| Weight | 154 |
| length | 4.28 |
| Width | 3.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Shadow Black |