3.9
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Kit Black
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.25ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.188 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Black |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Kit Grey
Original price was: £44.99.£19.99Current price is: £19.99.| Weight | 0.188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.25ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.188 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Grey |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Kit Navy Blue
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.25ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.188 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Navy Blue |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Kit Rainbow
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.25ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.188 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Rainbow |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Kit Red
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.25ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.188 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Red |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Kit Silver
Original price was: £44.99.£19.99Current price is: £19.99.| Weight | 0.188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.25ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.188 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Silver |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Mod Black
Original price was: £34.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.119 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 8.7 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.7 |
| Weight | 0.119 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Black |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Mod Rainbow
Original price was: £34.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.119 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 8.7 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.7 |
| Weight | 0.119 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Rainbow |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Mod Red
Original price was: £34.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.119 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 8.7 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.7 |
| Weight | 0.119 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Red |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Mod Silver
Original price was: £34.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.119 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 8.7 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.7 |
| Weight | 0.119 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Silver |