Stainless Steel
Aspire Pockex Pyrex 2ml Tube Glass Stainless Steel
£2.99| Weight | 0.005 kg |
|---|---|
| Manufacturer | Aspire |
| Hardware Brand | Pockex |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pack Size | Single |
| Weight | 0.005 |
| Hardware Type | Glass |
| Colour | Stainless Steel |
BP Mods TMD Boro Lite Tank Stainless Steel
£27.99| Manufacturer | BP Mods |
|---|---|
| Hardware Brand | BP Mods TMD |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Side Filling |
| Colour | Stainless Steel |
Horizontech Falcon Legend Tank Stainless Steel
£24.99| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 cm |
| Manufacturer | Horizontech |
| Hardware Brand | Falcon Legend |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.16ohm, 0.2ohm, 0.38ohm |
| Height | 5.5 |
| Weight | 0.05 |
| Diameter | 2.7 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Stainless Steel |
Steam Crave Aromamizer Plus V2 8ml Metal Extension Tube Stainless Steel
£19.99| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 4.04 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Steam Crave Plus |
| Pack Size | Single |
| Hardware Type | Kit |
| Colour | Stainless Steel |
Steam Crave Aromamizer Titan V2 RDTA Stainless Steel
£49.99| Weight | 0.212 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.1 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Aromamizer Titan V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Height | 7.1 |
| Weight | 0.212 |
| Diameter | 4.1 |
| Colour | Stainless Steel |
Steam Crave Meson RTA Stainless Steel
£29.99| Dimensions | 5.9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson RTA |
| Coil Type | Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 6ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.9 |
| Weight | |
| Diameter | 2.5 |
| Colour | Stainless Steel |
Steam Crave Plus V4 RDTA Stainless Steel
£34.99| Dimensions | 3 × 5.9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Plus V4 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 11ml, 12ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Pack Size | Single |
| Colour | Stainless Steel |
Steam Crave Pumper Squonker Stainless Steel
£19.99| Dimensions | 2.8 × 2.8 × 2.35 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Steam Crave |
| Height | 3.6 |
| Width | 3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Colour | Stainless Steel |
VooPoo Pnp Pod Tank 2ml Stainless Steel
£14.99| Weight | 0.0345 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.4 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | PNP |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| Height | 4.4 |
| Weight | 0.0345 |
| Diameter | 2.6 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Stainless Steel |