Clearance
VooPoo Drag S Pro Kit Sahara Brown
Original price was: £37.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.174 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 13 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag S Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 13 |
| Weight | 0.174 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Sahara Brown |
VooPoo Drag X Pro Kit California Orange
Original price was: £36.99.£28.99Current price is: £28.99.| Weight | 0.133 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag X Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.133 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | California Orange |
VooPoo Drag X Pro Kit Classic Black
Original price was: £36.99.£28.99Current price is: £28.99.| Weight | 0.133 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag X Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.133 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Classic Black |
VooPoo Drag X Pro Kit Garda Blue
Original price was: £36.99.£28.99Current price is: £28.99.| Weight | 0.133 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag X Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.133 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Garda Blue |
VooPoo Drag X Pro Kit Mystic Red
Original price was: £36.99.£28.99Current price is: £28.99.| Weight | 0.133 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag X Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.133 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Mystic Red |
VooPoo Drag X Pro Kit Sahara Brown
Original price was: £36.99.£28.99Current price is: £28.99.| Weight | 0.133 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag X Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.133 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Sahara Brown |
Voopoo Vinci Q Pod Kit Ceramic White
£9.99| Weight | 0.038 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 9.5 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Vinci Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 900mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Height | 9.5 |
| Weight | 0.038 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Ceramic White |
Voopoo Vinci Q Pod Kit Crystal Blue
£9.99| Weight | 0.038 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 9.5 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Vinci Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 900mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Height | 9.5 |
| Weight | 0.038 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Crystal Blue |
Voopoo Vinci Q Pod Kit Moss Green
£9.99| Weight | 0.038 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 9.5 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Vinci Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 900mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Height | 9.5 |
| Weight | 0.038 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Moss Green |
Voopoo Vinci Q Pod Kit Vibrant Orange
£9.99| Weight | 0.038 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 9.5 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Vinci Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 900mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Height | 9.5 |
| Weight | 0.038 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Vibrant Orange |










