Clearance
Vaporesso GTX Go 80W Kit Black
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Black |
Vaporesso GTX Go 80W Kit Blue
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Blue |
Vaporesso GTX Go 80W Kit Gray
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Gray |
Vaporesso GTX Go 80W Kit Rainbow
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Rainbow |
Vaporesso GTX Go 80W Kit Red
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Red |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Aegean Blue
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Aegean Blue |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Aurora Green
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Aurora Green |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Galaxy Silver
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Galaxy Silver |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Gunmetal Gray
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Gunmetal Gray |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Mystic Purple
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Mystic Purple |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Space Gray
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Space Gray |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Lilac Purple
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Lilac Purple |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Magenta Red
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Magenta Red |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Navy Blue
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Navy Blue |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Olive Green
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Olive Green |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Rose Pink
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Rose Pink |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Vital Orange
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Vital Orange |










