MTL
Nexo Fuze Kit Black
£9.99| Manufacturer | Nexo |
|---|---|
| Hardware Brand | Nexo Fuze |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leakproof |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Black |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Nexo Fuze Kit Blue
£9.99| Manufacturer | Nexo |
|---|---|
| Hardware Brand | Nexo Fuze |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leakproof |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Blue |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Nexo Fuze Kit Pink
£9.99| Manufacturer | Nexo |
|---|---|
| Hardware Brand | Nexo Fuze |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leakproof |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Pink |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Nexo Fuze Kit Purple
£9.99| Manufacturer | Nexo |
|---|---|
| Hardware Brand | Nexo Fuze |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leakproof |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Purple |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Nexo Fuze Kit Silver
£9.99| Manufacturer | Nexo |
|---|---|
| Hardware Brand | Nexo Fuze |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leakproof |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Silver |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Nexo Fuze Replacement Pods (Pack Of 4) 0.6Ohm
£9.99| Manufacturer | Nexo |
|---|---|
| Hardware Brand | Nexo Fuze |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leakproof |
| Hardware Type | Coils |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
Nexo Fuze Replacement Pods (Pack Of 4) 0.8Ohm
£9.99| Manufacturer | Nexo |
|---|---|
| Hardware Brand | Nexo Fuze |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leakproof |
| Hardware Type | Coils |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
Oreco Comet Pro 5ml Replacement Pods (Pack of 2) 0.6Ohm
£7.99| Manufacturer | Oreco |
|---|---|
| Hardware Brand | Oreco Comet Pro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 5ml |