MTL
Smok Nord 5 80W Kit Fluid Black Grey
Original price was: £25.99.£16.99Current price is: £16.99.| Weight | 0.107 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 3.4 × 11 cm |
| Manufacturer | Smok |
| Hardware Brand | Nord 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Side Filling |
| 2000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.23ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.107 |
| length | 2.5 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Fluid Black Grey |
Smok Nord 5 80W Kit Grey
Original price was: £25.99.£16.99Current price is: £16.99.| Weight | 0.107 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 3.4 × 11 cm |
| Manufacturer | Smok |
| Hardware Brand | Nord 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Side Filling |
| 2000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.23ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.107 |
| length | 2.5 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Grey |
Smok Nord 5 80W Kit Red Grey Dart
Original price was: £25.99.£16.99Current price is: £16.99.| Weight | 0.107 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 3.4 × 11 cm |
| Manufacturer | Smok |
| Hardware Brand | Nord 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Side Filling |
| 2000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.23ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.107 |
| length | 2.5 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Red Grey Dart |
Smok Nord 5 80W Kit White Dart
Original price was: £25.99.£16.99Current price is: £16.99.| Weight | 0.107 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 3.4 × 11 cm |
| Manufacturer | Smok |
| Hardware Brand | Nord 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Side Filling |
| 2000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.23ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.107 |
| length | 2.5 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | White Dart |
Steam Crave Aromamizer Plus V2 RDTA Advanced Kit 18K Gold
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Aromamizer Plus V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 8ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.75 |
| Weight | 0.1 |
| Diameter | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Colour | 18K Gold |
Steam Crave Aromamizer Plus V2 RDTA Advanced Kit Black
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Aromamizer Plus V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 8ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.75 |
| Weight | 0.1 |
| Diameter | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Colour | Black |
Steam Crave Aromamizer Plus V2 RDTA Advanced Kit Stainless Steel
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Aromamizer Plus V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 8ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.75 |
| Weight | 0.1 |
| Diameter | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Colour | Silver |
Steam Crave Aromamizer Plus V2 RDTA Advanced Tank Kit Blue
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Aromamizer Plus V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 8ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.75 |
| Weight | 0.1 |
| Diameter | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Colour | Blue |
Steam Crave Aromamizer Plus V2 RDTA Advanced Tank Kit Gunmetal
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Aromamizer Plus V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 8ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.75 |
| Weight | 0.1 |
| Diameter | 3 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Aromamizer Titan V2 RDTA Stainless Steel
£49.99| Weight | 0.212 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.1 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Aromamizer Titan V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Height | 7.1 |
| Weight | 0.212 |
| Diameter | 4.1 |
| Colour | Stainless Steel |
Steam Crave Classic RTA Black
£24.99| Weight | 0.0601 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.88 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Classic MTL RTA |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Side Airflow, Top Fill |
| Pack Size | Single |
| Height | 4.88 |
| Weight | 0.0601 |
| Diameter | 2.3 |
| Colour | Black |
Steam Crave Classic RTA Stainless
£24.99| Weight | 0.0601 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.88 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Classic MTL RTA |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Side Airflow, Top Fill |
| Pack Size | Single |
| Height | 4.88 |
| Weight | 0.0601 |
| Diameter | 2.3 |
| Colour | Stainless |
Steam Crave Meson AIO Kit Black
Original price was: £59.99.£49.99Current price is: £49.99.| Weight | 0.218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 3.1 × 8.8 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson AIO |
| Coil Type | Dual Coil, Mesh, Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 5ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 20700, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.8 |
| Weight | 0.218 |
| length | 5.1 |
| Width | 3.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Black |
Steam Crave Meson AIO Kit Blue
Original price was: £59.99.£49.99Current price is: £49.99.| Weight | 0.218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 3.1 × 8.8 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson AIO |
| Coil Type | Dual Coil, Mesh, Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 5ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 20700, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.8 |
| Weight | 0.218 |
| length | 5.1 |
| Width | 3.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Blue |
Steam Crave Meson AIO Kit Gunmetal
Original price was: £59.99.£49.99Current price is: £49.99.| Weight | 0.218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 3.1 × 8.8 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson AIO |
| Coil Type | Dual Coil, Mesh, Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 5ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 20700, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.8 |
| Weight | 0.218 |
| length | 5.1 |
| Width | 3.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Gunmetal |