MTL
Voopoo Vinci Q Pod Kit Seagull Grey
£14.99| Weight | 0.038 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 9.5 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Vinci Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 900mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Height | 9.5 |
| Weight | 0.038 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Seagull Grey |
Voopoo Vinci Q Pod Kit Vibrant Orange
£9.99| Weight | 0.038 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 9.5 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Vinci Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 900mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Height | 9.5 |
| Weight | 0.038 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Vibrant Orange |