3.1
Steam Crave Meson AIO Kit Black
Original price was: £59.99.£49.99Current price is: £49.99.| Weight | 0.218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 3.1 × 8.8 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson AIO |
| Coil Type | Dual Coil, Mesh, Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 5ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 20700, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.8 |
| Weight | 0.218 |
| length | 5.1 |
| Width | 3.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Black |
Steam Crave Meson AIO Kit Blue
Original price was: £59.99.£49.99Current price is: £49.99.| Weight | 0.218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 3.1 × 8.8 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson AIO |
| Coil Type | Dual Coil, Mesh, Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 5ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 20700, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.8 |
| Weight | 0.218 |
| length | 5.1 |
| Width | 3.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Blue |
Steam Crave Meson AIO Kit Gunmetal
Original price was: £59.99.£49.99Current price is: £49.99.| Weight | 0.218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 3.1 × 8.8 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson AIO |
| Coil Type | Dual Coil, Mesh, Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 5ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 20700, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.8 |
| Weight | 0.218 |
| length | 5.1 |
| Width | 3.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Meson AIO Kit Purple
Original price was: £59.99.£49.99Current price is: £49.99.| Weight | 0.218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 3.1 × 8.8 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson AIO |
| Coil Type | Dual Coil, Mesh, Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 5ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 20700, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.8 |
| Weight | 0.218 |
| length | 5.1 |
| Width | 3.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Purple |
Steam Crave Meson AIO Kit Red
Original price was: £59.99.£49.99Current price is: £49.99.| Weight | 0.218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 3.1 × 8.8 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson AIO |
| Coil Type | Dual Coil, Mesh, Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 5ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 20700, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.8 |
| Weight | 0.218 |
| length | 5.1 |
| Width | 3.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Red |
Voopoo Drag S2 Vape Kit Sky Blue
Original price was: £31.99.£26.99Current price is: £26.99.| Weight | 0.141 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.7 × 3.1 × 12 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Voopoo Drag S2 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | PNP X compatible coils |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 60W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.20ohm, 0.30ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.141 |
| length | 2.7 |
| Width | 3.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Sky Blue |
Voopoo Drag X2 Vape Kit Glow Pink
£29.99| Weight | 0.148 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.7 × 3.1 × 12 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Voopoo Drag X2 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | PNP X compatible coils |
| Battery Type | External |
| Charging Type | External, USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.30ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.148 |
| length | 2.7 |
| Width | 3.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Glow Pink |