| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Flowing Blue |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Flowing Green |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Flowing Pink |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Pastel Crystal |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Purple |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Rose Red |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Sky Blue |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Titanium Silver |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Hardware Type | Coils |
| Variation | Corex 2.0 0.8Ohm |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.4ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Hardware Type | Coils |
| Variation | Corex 3.0 0.4Ohm |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Hardware Type | Coils |
| Variation | Corex 3.0 0.6Ohm |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS Pro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 30W |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Dawn Purple |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS Pro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 30W |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Gem Green |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS Pro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 30W |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Glittering Black |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS Pro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 30W |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Glittering Gold |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS Pro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 30W |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Moonlit Pink |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
No account yet?
Create an AccountIn order to access our website, we ask that you confirm you are at least 18 years old. Your compliance ensures a safe and appropriate browsing experience. Thank you for your understanding and cooperation.
Your access is restricted because you have stated you are not of the correct age to view our products or services.