Search all products
Coil Resistance
Battery Type
- External 4
- Integrated 102
Battery Capacity
Max Wattage
Filter by price
Vaporesso Armour Max Kit Camo Brown
£54.99| Weight | 0.297 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 5.7 × 15 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Armour Max |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650, Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm, 0.4ohm |
| Height | 15 |
| Weight | 0.297 |
| length | 3.4 |
| Width | 5.7 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Camo Brown |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Device Blue Razz Lemonade
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Blue Razz lemonade |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Device Blueberry Sour Raspberry
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Blueberry Sour Raspberry |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Device Breakfast Tea
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Breakfast Tea |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Device Fizzy Cherry
Rated 5.00 out of 5
(1)
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Fizzy Cherry |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Device Lemon Lime
Rated 4.00 out of 5
(1)
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Lemon Lime |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Device Menthol
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Menthol |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Device Peanut Chocolate
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Peanut Chocolate |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Device Pineapple Ice
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Vaporesso |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Disposable |
| Variation | Pineapple Ice |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Device Straw-Raspberry Cherry Ice
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Straw-Raspberry Cherry Ice |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Device Sweet Grape
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Sweet Grape |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Device Ten Tangerines
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Ten Tangerines |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Device Watermelon Ice
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Watermelon Ice |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Refill Blue Razz Lemonade
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Vaporesso |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Disposable |
| Variation | Blue Razz lemonade |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Refill Blueberry Ice
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Vaporesso |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Disposable |
| Variation | Blueberry Ice |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Refill Blueberry Sour Raspberry
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Vaporesso |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Disposable |
| Variation | Blueberry Sour Raspberry |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Refill Breakfast Tea
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Vaporesso |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Disposable |
| Variation | Breakfast Tea |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Refill Double Apple
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Vaporesso |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Disposable |
| Variation | Double Apple |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Refill Fizzy Cherry
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Vaporesso |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Disposable |
| Variation | Fizzy Cherry |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |
Vaporesso DOJO Blast 6000 Refill Lemon Lime
| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Dojo Blast 6000 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Vaporesso |
| Puff Count | 6000 |
| Hardware Type | Disposable |
| Variation | Lemon Lime |
| 650mAh | |
| Pack Size | Single |