Batteries
AW Battery 18650 2500mAh
£5.99| Weight | 0.0045 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.5 cm |
| Manufacturer | AW |
| Hardware Brand | Batteries 18650 2500mAh |
| 2500mAh | |
| Battery Type | External |
| Battery Size | Single 18650 |
| Battery Discharge | 35A |
| Battery Voltage | 3.70V |
| Pack Size | Single |
| Height | 6.5 |
| Weight | 0.0045 |
| Diameter | 1.8 |
| Hardware Type | Battery |
| Variation | 18650 2500mAh |
AW Battery 20700 3200mAh
£9.49| Weight | 0.0045 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.5 cm |
| Manufacturer | AW |
| Hardware Brand | Batteries 20700 3200mAh |
| 3200mAh | |
| Battery Type | External |
| Battery Size | Single 20700 |
| Battery Discharge | 35A |
| Battery Voltage | 3.70V |
| Pack Size | Single |
| Height | 6.5 |
| Weight | 0.0045 |
| Diameter | 1.8 |
| Hardware Type | Battery |
| Variation | 20700 3200mAh |
Power Up Your Vape with Batteries from Ultimate Juice! Explore our comprehensive collection of high-quality vape batteries, meticulously selected to provide reliable performance and safety for your vaping devices. Our batteries are sourced from trusted manufacturers and undergo rigorous testing to ensure durability and longevity. With a variety of sizes, capacities, and brands available, you can find the perfect battery for your vaping needs at Ultimate Juice. Shop with confidence and power up your vape with our premium selection of batteries today