MTL
Vaporesso Luxe X3 Kit Gold Silk
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Gold Silk |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Grey Silk
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Grey Silk |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Sheer Pink
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Sheer Pink |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Sheer Red
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Sheer Red |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Lilac Purple
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Lilac Purple |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Magenta Red
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Magenta Red |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Navy Blue
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Navy Blue |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Olive Green
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Olive Green |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Rose Pink
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Rose Pink |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Vital Orange
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Vital Orange |