MTL
Showing 681–700 of 762 results
Search all products
Manufacturer
Coil Resistance
Coil Type
Battery Type
- External 23
- Integrated 299
Battery Capacity
Nicotine Strength
- 20mg 35
Max Wattage
Filter by price
Vaporesso XROS 3 Pod Kit Synthwave
| Weight | 0.0457 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.37 × 2.36 × 11.5 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 11.5 |
| Weight | 0.0457 |
| length | 1.37 |
| Width | 2.36 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Synthwave |
Vaporesso XROS 4 Mini Pod Kit Camo Yellow
£19.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 11W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.4ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Camo Yellow |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso XROS 4 Mini Pod Kit Ice Green
£19.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 11W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.4ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Ice Green |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Aquamarine
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Aquamarine |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Camouflage
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Camouflage |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Graphite Black
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Graphite Black |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Race Track
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Race Track |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Titanium Silver
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Titanium Silver |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Twilight Purple
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Twilight Purple |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Word-Pop Blue
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Word-Pop Blue |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Word-Pop Yellow
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Word-Pop Yellow |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso XROS 4 Pod Kit Black
£24.99| Dimensions | 1.4 × 2.4 × 12 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.4ohm, 0.8ohm |
| Height | 12 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.4 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Black |
Vaporesso XROS 4 Pod Kit Bloody Mary
£24.99| Dimensions | 1.4 × 2.4 × 12 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.4ohm, 0.8ohm |
| Height | 12 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.4 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Bloody Mary |
Vaporesso XROS 4 Pod Kit Lilac Purple
£24.99| Dimensions | 1.4 × 2.4 × 12 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.4ohm, 0.8ohm |
| Height | 12 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.4 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Lilac Purple |
Vaporesso XROS 4 Pod Kit Pastel Palette
£24.99| Dimensions | 1.4 × 2.4 × 12 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.4ohm, 0.8ohm |
| Height | 12 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.4 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Pastel Palette |
Vaporesso XROS 4 Pod Kit Pink Mint
£24.99| Dimensions | 1.4 × 2.4 × 12 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.4ohm, 0.8ohm |
| Height | 12 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.4 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Pink Mint |
Vaporesso XROS 4 Pod Kit Sunset Neon
£24.99| Dimensions | 1.4 × 2.4 × 12 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.4ohm, 0.8ohm |
| Height | 12 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.4 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Sunset Neon |
Vaporesso Xros 5 Kit Blue Silk
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Blue Silk |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 5 Kit Carbon Stripe
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Carbon Stripe |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 5 Kit Coral Red
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Coral Red |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |